FHU Armax

Bramki EM

Bramki antykradzieżowe EM elektromagnetyczne

Systemy bramek elektromagnetycznych są odpowiedzią na poszukiwanie rozwiązań umożliwiających najefektywniejsze zabezpieczenie towaru supermarketów, księgarni, drogerii, bibliotek oraz wypożyczalni. Systemy elektromagnetyczne działają na zasadzie pobudzania polem magnetycznym etykiety alarmowej i badania jej odpowiedzi. Można je zastosować jako systemy umieszczane przy wejściu/wyjściu oraz przy stanowiskach kasowych.

Podstawowy system składa się z dwóch anten i elektroniki sterującej. Istnieje możliwość rozbudowania systemu w celu ochrony większych wejść/wyjść. Każdy system wyposażony jest w dźwiękowy i wizualny alarm. Dzięki zastosowaniu cyfrowych rozwiązań system bardzo dobrze spełnia swe funkcje nawet w bardzo trudnych warunkach pracy.

Bramki elektromagnetyczne EM są systemami najnowszej generacji sterowanymi z poziomu komputera za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Zastosowanie podwójnego cyfrowego systemu filtrów w systemach pozwala na wyeliminowanie większości fałszywych alarmów. Bramki te mogą być instalowane w trudnych technicznie środowiskach, tam gdzie inne systemy nie miały by prawa działać.

Etykiety antykradzieżowe  dostępne w tej technologii (długości od 32 do 165 mm) pozwalają zabezpieczać produkty, których ochrona jest niemożliwa przy pomocy systemów radiowych i akusto-magnetycznych. Oprócz wszelkiego rodzaju obiektów handlowych jak: drogerie, apteki, delikatesy, księgarnie, salony multimedialne, sklepy z odzieżą, obuwiem, zabawkami, meblami czy hipermarkety i centra ogrodniczo-budowlane, systemy te mogą być wykorzystywane w bibliotekach i wypożyczalniach, gdyż etykiety pozwalają na wielokrotną aktywację i dezaktywację oraz wykazują detekcję nawet po wklejeniu do wewnątrz woluminów.

Jest to technologia o popartej badaniami, najwyższej skuteczności w dziedzinie zapobiegania kradzieżom, którą dodatkowo spośród innych wyróżnia kilka ważnych cech:

- etykiety można naklejać na powierzchnie metalowe i metalizowane,

- etykiety można naklejać na powierzchnie wklęsłe i wypukłe,

- systemy EM zapewniają detekcję artykułów „ukrytych” w folii aluminiowej.

Zaletą oferowanych systemów bramek elektromagnetycznych jest:

  • Detekcja zabezpieczonego towaru, który znajduje się w metalowych wózkach sklepowych.
  • Detekcja etykiet ukrytych w aluminiowych torbach, wykorzystywanych podczas kradzieży.
  • Wykrywanie etykiet EM zastosowanych na metalach niemagnetycznych.
  • Detekcja etykiety w pionie, poziomie jak i równolegle do anteny.
  • Do 95 % detekcji przy zastosowaniu paska o długości 60mm, przy rozstawie anten 90cm. (procent detekcji uzależniony od środowiska)

 

TAGIT, DEXILON, IRIDIUM, MECO, SENSORMATIC, AMERICANSECURITY, AMERSEC, SHOPGUARD, CROSS POINT, METO, CHECKPOINT