FHU Armax
Brak produktów...

MONITORING CCTV

Telewizja przemysłowamonitoring wizyjnywideo-nadzórtelewizyjne systemy dozorowe

(CCTV, ang. Closed Circuit TeleVision)– to system pozwalający na śledzenie z odległości zdarzeń rejestrowanych przez jedną do nawet kilkuset kamer przemysłowych jednocześnie. W skład systemu wchodzą głównie rejestratory oraz kamery, z których obraz jest transmitowany do centrum odbiorczego (stacje monitorowania CCTV, pomieszczenia monitoringu, centra dowodzenia ochroną obiektów), gdzie personel na monitorach może obserwować rejestrowane zdarzenia. Ważnym elementem telewizji przemysłowej jest również klawiatura sterująca, posiadająca zwykle wbudowany manipulator do sterowania kamerami PTZ oraz  pozwalając zarządzać całym systemem CCTV. Monitoring wizyjny, określany też jako telewizja dozorowa, różni się od standardowej telewizji tym, że obraz z kamer jest przesyłany (przez kabel lub drogą radiową) i odbierany tylko w centrum odbiorczym, a nie w nieograniczonej liczbie ogólnodostępnych odbiorników.

Najczęstszy deklarowany cel instalacji monitoringu wizyjnego to poprawa bezpieczeństwa, stały nadzór nad zabezpieczanymi obiektami oraz możliwość rejestracji i odtwarzania zdarzeń występujących na obiektach objętych nadzorem telewizji przemysłowej CCTV.

Monitoring wizyjny, monitoring CCTV obecny jest m.in. w takich obiektach jak centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, tereny firm, ulice miast, place, parkingi, lotniska, dworce itp.

Coraz częściej systemy telewizji dozorowanej i monitoringu CCTV wykorzystywane są do objęcia nadzorem wizyjnym prywatnych posesji, mieszkań czy działek rekreacyjnych.

Standardy systemów CCTV:

  • monitoring analogowy
  • monitoring IP
  • monitoring AHD oraz HDCVI (Turbo HD)

MONITORING ANALOGOWY

Jest to najczęściej stosowane do tej pory rozwiązanie, pozwalające uzyskać podstawowe parametry i funkcje nadzoru wizyjnego danego obiektu. Systemy monitoringu analogowego oparte są na infrastrukturze wykorzystującej standardowe okablowanie przewodem koncentrycznym i/lub w określonych warunkach z wykorzystaniem skrętki komputerowej. Jakość przekazywanego i rejestrowanego obrazu ściśle uzależniona jest od parametrów zastosowanych kamer oraz rejestratorów. Niewątpliwą zaletą analogowych systemów monitoringu CCTV jest możliwość wykonania takiego systemu przy ograniczonym budżecie inwestycyjnym.


 MONITORING IP

Systemy telewizji przemysłowej wykorzystujące do transmisji video standardowy protokół internetowy (Internet Protocol). Systemy telewizji przemysłowej IP oferują zdecydowanie wyższe parametry przekazywanego i rejestrowanego obrazu oraz wiele dodatkowych możliwości technicznych pozwalających na zaawansowaną obsługę i zarządzanie  całym systemem z uwzględnieniem personalnych oczekiwań klientów. Systemy CCTV IP wykorzystują typową infrastrukturę sieci komputerowej opartej na okablowaniu wykonanym poprzez kabel teleinformatyczny czyli popularną skrętkę komputerową. Możliwości sieci pozwalają na zarządzani całym systemem i/lub niezależnie poszczególnymi elementami składowymi jak kamery IP, rejestratory NVR lub SWITCH-e połączeniowe.  Monitoring IP może wykorzystywać istniejąca już sieć komputerową lub dedykowaną sieć stworzoną od podstaw, która w późniejszym okresie pozwala na modyfikacje i rozbudowę takiego systemu o kolejne urządzenia przekazujące i rejestrujące obraz, dźwięk i inne dane jak odczyt i rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, video-paragony w placówkach handlowych, rozpoznawanie twarzy itp. Popularnie stosowany standard zasilania PoE umożliwia uniknięcie konieczności wykonania dodatkowego okablowania zasilającego.  Monitoring IP to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników, oferujące jednocześnie maksymalną kontrolę przy zachowaniu niezwykłej prostoty obsługi.


 MONITORING AHD I HD-CVI

Są to systemy pozwalające zastosować sprzęt o wyższych parametrach technicznych w porównaniu do standardowych instalacji analogowych,  ale z wykorzystaniem istniejącego okablowania analogowego opartego na przewodach koncentrycznych i/lub skrętce komputerowej. Systemy pozwalają na wykorzystywania cyfrowej jakości bez konieczności wykonania typowej sieci jak do monitoringu IP. Rozwiązania takie umożliwiają modernizację istniejących systemów analogowych w celu podwyższenia jakości video, funkcjonalności i możliwości technicznych systemów nadzoru wizyjnego w danym obiekcie.

W chwili obecnej, standardem jest zdalny dostęp do urządzeń monitoringu CCTV poprzez dowolny komputer stacjonarny, urządzenia przenośne jak laptopy, tablety czy smartfony z dostępem do internetu, co pozwala na swobodny podgląd i zarządzanie systemami on-line.  

Monitoring w szkole. Monitoring CCTV stacji benzynowej. Monitoring CCTV w żłobku. Monitoring CCTV biura. Monitoring CCTV posesji prywatnej. Monitoring CCTV szkoły. Stacja benzynowa monitoring. Monitoring CCTV w sklepie. Monitoring CCTV sklepu. Kamery w szkole, sklepie, na stacji benzynowej. Instalacja kamer CCTV. Monitoring CCTV Wrocław. Monitoring CCTV Warszawa. Monitoring CCTV Dolny Śląsk. Monitoring przemysłowy. Kamery przemysłowe. Monitoring CCTV cena. Firma monitoring Wrocław. Montaż monitoringu Wrocław. Kamera IP Wrocław. Konserwacja monitoringu